Filipiniečių, Indoneziečių ir Malajų ethnicity - top countries
Filipiniečių, Indoneziečių ir Malajų ethnicity is common in the following countries, according to MyHeritage DNA users' data.
Pasirinkti kitą etninę kilmę
The percentages represent the portion of MyHeritage DNA users with Filipiniečių, Indoneziečių ir Malajų ethnicity in that country.
Rodyti visas šalis
Filipiniečių, Indoneziečių ir Malajų ethnicity
Šiame pasaulio regione gyvena šimtai grupių, kurių kiekvieną vienija sava kalba – dauguma priklauso austroneziečių kalbų šeimai. Filipinuose senovės Negrito žmonės migravo iš žemyninės Azijos ir apsigyveno salose maždaug prieš 90 000 metų. Jų įpėdiniai tapo puikiu informacijos šaltiniu studijuojantiems ikiispaniškąją kultūrą šioje vietovėje. Dauguma filipiniečių šiandien yra etniškai malajiečiai-polineziečiai, o jų kalba priklauso austroneziečių šeimai. Kitos etninės grupės apima ivatanus, ilocanus, tagalogus ir cebuanus. Daugelis šių tautų atsivertė į krikščionybę, o Vakarų Mindanao ir Sulu salyne kai kurios praktikuoja islamą. Indonezijoje gyvena daugiau nei 300 etninių grupių. Ši didelė grupė suskirstyta į pogrupius, įskaitant javos, sundos, malajiečių ir maduriečių. Vietiniai indoneziečiai vadinami Pribumi („žemės sūnumis“). Malaizijoje rastos etninės grupės apima tą pačią įvairovę. Šiuolaikiniai malaiziečiai yra susiję per geografinį artumą, bendrą istoriją ir bendrą kultūrą. Pastaruoju metu žmonės, turintys filipiniečių, indoneziečių ir malajų etninių šaknų, migravo į Madagaskarą, Guamą ir Šiaurės Marianų salas ir paliko savo genetinį pėdsaką šiose srityse.